לספר את סיפור המותג: מדוע אינסטגרם הוא כלי שיווקי שאסור לוותר עליו?

בשנים האחרונות יש הרגשה שכולם מסביבנו נמצאים באינסטגרם, הרשת החברתית הפופולרית לשיתוף תמונות וסרטוני וידאו קצרים. ואכן, אינסטגרם ממוקמת מזה זמן רב במקום השני, רק לאחר חברת האם פייסבוק, ברשימת הרשתות החברתיות הפופולריות ביותר בעולם, עם למעלה ממיליארד משתמשים ויותר מ-500 מיליון סטוריז (סיפורים) ביום. 

 

עם הזמן, גם המפרסמים זיהו את הפוטנציאל האדיר שלה והצטרפו אליה בהמוניהם. בארה"ב למשל, בה יש למעלה מ-140 מיליון משתמשי אינסטגרם, כ-70% מבתי העסק מתחזקים פרופיל פעיל בפלטפורמה הפופולרית, שהפכה לאחד המקומות המרכזיים המאפשרים כיום לעסקים לחשוף את המותג שלהם, להציג את מוצריהם בדרך מעוררת השראה ולהגדיל את המכירות. באינסטגרם תוכלו:

 

  • לבנות קשר ארוך טווח עם הלקוחות

*

אחד הדברים שמאפיינים יותר מכל את הפרסום באינסטגרם הוא ההזדמנות לבנות מערכות יחסים ארוכות טווח עם הלקוחות הפוטנציאליים, זאת בשל הדגש על תוכן ויזואלי שמושך את העין וגורם למשתמשים לחזור שוב ושוב לדף העסק. באמצעות אינסטגרם ניתנת למפרסמים גישה לקהל עצום, שנהנה לקיים קשר פעיל עם המותג, וברוב המקרים גם לרכוש את המוצרים. 

 

  • להשפיע באמצעות המשפיענים הנכונים

 

אחת הדרכים להרחיב את קהל הלקוחות הפוטנציאלי היא לחבור למשפיענים (ידועני רשת), שיוכלו לקדם את המותג שלכם ולהביא אותו למיינסטרים. אם בחרתם ללכת בנתיב הזה, שבדרך כלל יהיה כרוך בתשלום, חשוב מאוד להקפיד על בחירת המשפיען (Influencer) הנכון ביותר עבור קהל היעד שלכם וכזה שיידע לייצר תכנים איכותיים ורלוונטיים עבורו, שכן משפיען אמין יוכל להגדיל בצורה משמעותית את קצב המכירות של החברה שלכם ולחשוף אותה לעוקבים שאתם מחפשים בארץ ואף בעולם. 

 

  • לחשוף את אישיות המותג 

 

יתרון בולט נוסף של אינסטגרם הוא שהרשת החברתית הזו מעניקה לכם, המפרסמים, אפשרות נדירה להראות ללקוחות הפוטנציאליים שלכם שאתם יותר מסתם תאגיד חסר פנים. באמצעות סיפורי החיים (סטוריז), למשל, תוכלו לחשוף בפני הלקוחות כיצד אתם מייצרים את המוצרים, ולקיים מפגשים מקוונים בין העובדים ללקוחות, מה שייסע לכם לייצר קרבה בין החברה לבין העוקבים. 

 

באופן דומה, גם לעובדה שמדובר בפלטפורמה לשיתוף תמונות יש משמעות רבה, בכך שהיא מאפשרת לכם להיות יצירתיים ולהמציא דרכים מקוריות למשוך את תשומת לבם של הלקוחות הפוטנציאליים. אם תצליחו להראות להם שיש למותג שלכם אישיות משלו ולגרום להם לראות בכם יותר מישות כספית שמעוניינת לקחת את כספם, הם יגלו עניין במוצרים שלכם, ירגישו שהם יכולים לסמוך עליכם וירצו לקחת חלק בתהליך הרכישה.

 

  • להיעזר בפרסום ממומן בעת הצורך

*(פרסום ממומן)

באינסטגרם, כאמור, בעלי העסקים יכולים לצבור מספר רב של עוקבים, ואף חשוב מכך – לאתר את העוקבים הנכונים עבורם. אלו שמחפשים דרכים מהירות נוספות להגדלת כמות העוקבים ולאיתור העוקבים הרלוונטיים, יכולים לבחור לשלם עבור הצגת מודעות באינסטגרם, בה שיעורי ההקלקות על מודעות נחשבים לגבוהים יותר מאשר בפייסבוק. 

ואולם, אין להתעלם מכך שבעלי עסקים מסוימים יתקשו לקדם את מוצריהם ברשת החברתית הזו בשל אי רלוונטיות של סוג המוצר או תחום המותג לקהל של אינסטגרם, שמורכב ברובו מצעירים, ולכן במקרים אלו אנו ממליצים להימנע גם מפרסום ממומן.

 

בדומה לאחותה הגדולה פייסבוק, גם אינסטגרם מספקת אפשרויות מיקוד קהלים מתקדמות על מנת לפנות לקהל הרלוונטי למוצר. ניתן להתמקד בקהל על בסיס מיקוד, דמוגרפיה, תחומי עניין ועוד, או לאשר לאינסטגרם לבצע מיקוד אוטומטי. אפשרות נוספת היא להתמקד באנשים שכבר קיימו בעבר אינטראקציה עם העסק שלכם ולפנות אליהם במסגרת הקמפיין. ללא קשר לאפשרות שבה תבחרו, זכרו כי הדרך הטובה ביותר לפנות לאנשים הנכונים היא באמצעות שימוש בהאשטגים הרלוונטיים, שקהל היעד שלכם מחפש. 

 

איך עובדת שיטת התשלום?

 

כמו בחברת האם, גם במקרה הזה שיטת התשלום מבוססת על מכרז, כך שאין מחיר קבוע לקמפיין מודעות באינסטגרם. בפועל, המפרסם נדרש להציג הצעת מחיר למיקום המודעה שלו, ואינסטגרם תמקם בסופו של דבר את המודעה של המפרסם שיציע את ההצעה הגבוהה ביותר. אם המודעה שלכם תוצג תוכלו לשלם פר הקלקה (כ-1.33 דולר ללחיצה) או על בסיס רמת החשיפה (כ-10.39 דולר לכל 1,000 חשיפות).

 

המפתח להצלחה

 

בין אם תבחרו לשלם עבור הצגת מודעות ובין אם לאו, זכור כי בסופו של דבר המפתח להצלחה טמון ברמת החיבור שלכם לקהל הפוטנציאלי. אם אתם רוצים להגדיל את רמת המעורבות של הקהל הפוטנציאלי שלכם, עליכם להתחבר אליו באמת. תפקידכם הוא לא רק לעדכן את דף המוצר או להציג מודעות פרסומיות, אלא לעורר את הגולשים לפעול ולהגיב לסרטונים ולתמונות שלכם. אם תצליחו בכך, אנחנו בטוחים שתדעו לקטוף את הפירות. 

מאמרים נוספים

Call Now Button דילוג לתוכן